Sokoli na Evropskem prvenstvu

Največji uspeh brežiške gimnastike – Beno in Tim na evropskem prvenstvu v Glasgowu

Med 2. in 12. avgustom je v Glasgowu na Škotskem potekalo skupno Evropsko prvenstvo. Tekmovalci so se pomerili v različnih športih, med njimi tudi  v moški športni gimnastiki.

Slovenija je v mladinski konkurenci nastopila z ekipo perspektivnih gimnastičarjev. Barve slovenske reprezentance sta zastopala telovadca TD Sokol Brežice Tim Jambriško in Beno Kunst ter Anže Hribar iz Sokola Brežigrad in Sven Jug iz ŠD Center Maribor. Fantje so prikazali lepe vaje in se ekipno z osvojenimi 212,529 točkami uvrstili na 25. mesto. V posamični konkurenci je Beno pokazal najboljše kar zna ter osvojil 60. mesto, Timu pa sta se v vaje prikradli dve večji napaki in je osvojil  66. mesto med 130. evropskimi mnogobojci.

Čestitke tudi trenerjema Dušanu Jambriško in Dragotu Žerjavu za vložen trud in delo za pripravo tekmovalcev.

Ob tej priložnosti se iz TD Sokol Brežice zahvaljujemo Občini Brežice ter Zavodu za šport Brežice, ki so nam omogočili dodatne treninge v gimnastični dvorani za pripravo na to veliko tekmovanje.